Teknoloji devi Google, ABD, İngiltere ve İspanya'yı birbirine bağlamak için Atlas Okyanusu'nun altından binlerce kilometre uzunluğunda fiber optik internet kablosu döşedi.

www'nun kaynak kodu NFT olarak satıldı. Kod, 5.4 milyon dolara alıcı buldu. Tim Berners-Lee'nin ücretsiz olarak sunduğu kod internetin temellerinden birini oluşturuyor.

Slovakya'da bir uçan araba prototipi 35 dakikalık testi başarıyla tamamladı. İki şehir arasında uçan otomobil 2500 metre yüksekliğe ve 170 kilometre hıza ulaştı.

Hepsiburada, NASDAQ Borsası’na halka açılarak küresel teknoloji devlerinin arasındaki yerini aldı.

PUBG Continental Series 4 (PCS4)‘un 3'nci hafta maçları 2'nci gün maçları ile tamamlandı. Temsilcilerimizden BigBosLayf (BBL) oynanan 12 maçtan sadece 1 galibiyet aldı. 

PCS4 Avrupa'da oynanan karşılaşmaların sonuçları:

 

3'üncü hafta maçları ile tamamlanan PCS4'ün oluşan sıralaması ve ödül dağılımı ;

 

PCS4 Avrupa Finalini 5 Galibiyet ile Virtus.pro ekibi kazandı ve toplamda $36,000 ödülün sahibi oldular.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "4 Mayıs itibarıyla uzaydaki jeosenkron yörüngeye ulaşan, 5 Mayıs'ta yörünge testlerine başlanan Türksat 5A'nın test çalışmaları başarıyla tamamlandı" dedi.

Bilim insanları, Venüs'ün yüzeyinde jeolojik aktivite tespit ettiklerini ve bunun, Dünya'daki kıtaların hareket etmesine benzediğini belirtti.

Epic Games her hafta bazı oyunları ücretsiz yapıyor. Bu oyunları kütüphanelerine ekleyen oyuncular istedikleri zaman oynayabiliyorlar. Epic Games bu hafta hangi oyunların ücretsiz olduğunu duyurdu.

İsmini çok uzun yıllar boyunca Osmanlı Devletinin susam ihtiyacını karşılamış olduğu için Sisam olarak alan Sisam (Samos) Adası, daha sonra bağımsızlığını kazanarak Osmanlıdan ayrılmış olan ilk adadır. Aynı zamanda Yunan adaları arasında yer alan Türkiye’ye en yakın ada konumunda yer alır. Türkçe de misket manasına gelen muskat üzümünden elde edilen şarapları ile ünlü olan Sisam (Samos) Adası, büyüklük açısından Yunan adaları arasında 9. Sırada yer alır. Yüz ölçümü bakımından 478 km² olan bu ada, nüfus bakımından ise, 8. Sırada yer alır.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin geliştirdiği covid-19 aşısının milletimizle birlikte tüm insanlığın da aşısı olacağının müjdesini buradan paylaşmak istiyorum” dedi.

Page 1 of 6