Maserati ilk elektrikli aracını tanıttı

İtalyan otomobil üreticisi Maserati yeni GranTourismo'sundan ilk görüntüleri paylaştı. Model, şirketin ilk elektrikli otomobili olacak.

Maserati, yeni GranTourismo’nun ilk gerçek görüntülerini paylaştı. Yeni GranTourismo, Maserati’nin tamamen elektrikli ilk aracı olacak.

Maserati’nin tanıttığı ve şirketin ilk elektrikli aracını açılır tavanlı bir GranCabrio takip edecek. Bir önceki GranTourismo’nun 2007 ve 2019 arasında alıcı bulduğu ve model ikinci neslinin vadesinin çoktan geçtiği düşünüldüğünde, yeni aracın beklentileri karşılayacağı tahmin ediliyor.

Maserati GranTourismo nasıl olacak?

Öncekinden biraz daha küçük görünen yeni GranTourismo’nun dört koltuklu yerleşim düzenine sadık kalması bekleniyor. Öte yandan MC20 supercar’daki gibi dikey farları, tampondaki hava girişleriyle çevrili dikey çatıları olan büyük bir ızgaraları ve krom pencere kaplamasını görmek mümkün görünüyor.

Maserati’nin yaptığı söz konusu duyuru, GranTourismo ya da kullanacağı güç aktarım organları hakkında yeni bir bilgi vermiyor. Ancak şirket geçtiğimiz sene elektrikli aracının sesinin nasıl olacağını tanıtan bir video yayınladı.

Benzinli motorda ise en iyi tahminin, MC20’de kullanılan yeni çift turbo V6’nın bir versiyonuyla standart olarak geleceği ve potansiyel Trofeo serisinin Ferrari’den üretilen V8’i de bir seçenek olarak sunulacağı bilgisi kulislerde dolaşıyor.

Son olarak Maserati’nin yeni GranTourismo’sunun yıl sonundan önce lansmanını gerçekleştireceği ve muhtemel olarak 2022’nin ilk yarısında satışa sunulmasın beklendiğini belirtmekte fayda var.

 

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.